תפסיקי לדחות את שיווק העסק שלך לתחתית הרשימה!

דיגיטלנטית
דיגיטלנטית
תפסיקי לדחות את שיווק העסק שלך לתחתית הרשימה!
/
אני רוצה לפתוח בווידוי ☺
אני, אסיה, בונה אתרים – השקתי את האתר של העסק שלי לא פחות משנתיים אחרי שיצאתי לעצמאות.
הזוי נכון?
מהרגע שפתחתי את העסק, הייתי כל כך עסוקה בלמידה, בלקוחות, בלהיות אמא חדשה, שפשוט הרגשתי שהאתר יכול לחכות.
ולגלות לכן עוד סוד קטן? התמכרתי ללמידה. נרשמתי לעשרות וובינרים, כל הזמן, הורדתי כל מדריך אפשרי שמישהו שיווק, במשך שנתיים הוצאתי בערך 20 אלף ₪ על קורסים שונים, גדולים וקטנים והייתי עסוקה סביב השעון בעבודה מול לקוחות.
אז נחשו מי ירד לתחתית סדר העדיפויות?
העסק שלי, בכבודו ובעצמו.
אם נריץ ב- Fast forward את השנתיים הראשונות שבהן עבדתי כעצמאית,
יום אחד הייתה לי הארה.
ואני יכולה להגיד שהיום אני מבינה משהו ממש חשוב.
אני לא רוצה להיות במשבצת של כפרילנסרית שעובדת מסביב לשעון כמו מטורפת ומקדמת עסקים אחרים להצלחה, בזמן שהעסק שלי עומד במקום.
ואם הייתי יכולה לתת לעצמי בתחילת הדרך, את טיפ הזהב המנצח, זה היה המשפט הבא:
השיווק של העסק שלך – הוא הדבר הכי חשוב!
אין דחוף מזה, אין חשוב מזה, אין משהו אחר שאת צריכה לשים לפניו.
וכדי להצליח לשים את השיווק של העסק שלי במקום הנכון, עשיתי 3 פעולות שאני מאוד ממליצה גם לכן לעשות:
  1. עצרתי רגע וחשבתי עם עצמי – באילו משימות בעסק אני נתקעת ולא מצליחה לייצר תזוזה. אלה המשימות שכמה שנרצה לעשות אותן בעצמנו, יש שלב שאנחנו צריכות להבין שאם אנחנו רוצות לשחרר את צוואר הבקבוק, אנחנו צריכות להתחיל להיעזר בעזרה חיצונית. ממש מיפיתי לעצמי את המשימות בעסק שזורמות לי, באות לי בקלות ואני מצליחה להניע, ואת אלה שתוקעות אותי ואת ההתקדמות של העסק שלי.
ובמקומות שבהם הייתה תקיעות, או שלקחתי קורס שיעזור לי לעשות את זה, או שפניתי לייעוץ.
DIY בעסק זה חשוב, וזאת גם הסיבה שהפודקאסט הזה נולד. כדי שכל מי שרוצה או צריכה להיות one woman show בעסק שלה תוכל לעשות את זה. אבל, וזה אבל גדול! עד לנקודה שזה תוקע אותך. כי במקום שבו אנחנו נשאבות לדחיינות ותקיעות, אנחנו צריכות כנראה להתחיל לעשות משהו אחר שלא עשינו עד עכשיו, כי הכי חשוב זה להמשיך לנוע.
את לא מצליחה להביא את עצמך לעצב את הדף נחיתה? תני למישהי לעצב לך אותו.
אין לך סבלנות לכתוב תוכן וזה לוקח לך את כל האנרגיה? תמצאי את השירות הכי מתאים לך בתחום ותשלמי עבורו.
העיקר להתקדם ולקדם את עצמי. כי תנועה מביאה לתנועה.
  1. דבר נוסף שעשיתי כדי לצאת מהתקיעות שהייתי בה היה להתחיל להגיד לא ללקוחות שלא מקדמים אותי. כאלה שלא רוצים לשלם מספיק, פרויקטים קטנים מדי ולא מדויקים לי. תתפלאו כמה מקום ואנרגיה זה פינה, אפילו מבחינה תודעתית, ללקוחות אחרים ונכונים. עוד נקודה שקשורה לזה זה שבתחילת הדרך הייתי לוקחת כל מיני עבודות שלא היה לי מושג בהן ולומדת על הדרך איך לעשות אז יצא שהייתי מקבלת איזשהו פרויקט שלא קשור לאתרים ולוקחת אותו על עצמי ולומדת על הדרך איך לעשות ומה קרה לי בגלל זה? זה האט אותי לא יכלתי לתקתק עבודה ולא הייתי איזה מומחית בתחום אז גם לא יכלתי לתמחר בצורה הוגנת ויצא שסתם התשתי את עצמי . עכשיו אם אני מקבלת פניה מלקוח שרוצה משהו שאני לא עושה אני מעבירה את הפרטים הלאה לקולגות שלי באהבה רבה.
  2. והגעתי עם עצמי להחלטה שאני לא נוטשת את הרשתות החברתיות כשנהיה קצת עמוס בעסק. כי לפעמים זה הדבר הראשון שאנחנו ניטה לוותר עליו. אבל זו טעות.
אז אם גם את מרגישה שהתחלת בפול פאוור, ומצאת את עצמך עומדת במקום, או מנסה להתקדם על פול גז בניוטרל, אני ממש ממליצה לך לאמץ את אחד מהטיפים שאני יישמתי, או את שלושתם, ולעדכן אותי אם זה חולל שינוי ולו הכי קטן בעסק שלך.
אסיה

קראו עוד

בניית אתר :: השלב הראשון

אתר זה פרויקט אישי, אני צריכה להבין את צרכי העסק והיקף עבודה כדי לתת הצעת מחיר מדויקת וטובה. לכן אני אקח ממך כרגע את הפרטים החשובים ביותר ואחזור אליך להמשך שיחה

10 טיפים ב10 ימים

במילוי הטופס ושליחתו אתם מאשרים לקבל ממני חומר שיווקי

בואו נדבר על העסק שלכם